Міжнародний день рідної мови — свято, яке відзначають щороку 21 лютого. Воно започатковане ще з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Крім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Щорічне відзначення цього дня акцентує увагу на мовні меншини з менш аніж 10000 особами, що активно розмовляють мовою. Часто ці мови не передають наступному поколінню, і вони потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менше 100 осіб, не задокументовані.

Міжнародний День рідної мови – відносно молоде свято, до календарів усього світу ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

Історія свята, нажаль, має дуже трагічний початок: 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.
Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.

Здобувачі освіти нашого закладу теж плекають рідну мову. Дев’ятикласники взяли участь у лінгвістичному брейн-ринзі.

Від Адмін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *